Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A

  • 44 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum
  • 2 gäster
  • 1 säng

Lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A Milano med 1 sovrum, som har ett väldigt bra läge, cirka 6 minuters gångavstånd från Centro Commerciale Piazza Portello, erbjuder boende för upp till 2 gäster. Gästerna kommer säkert att dra nytta av Wi-Fi och en parkering i den här välkomnande 43 m² stora lägenheten, som ligger i det moderiktiga distriktet Certosa.

För att förbättra din vistelse, finns en bidé, en separat toalett och en dusch på boendet. Du kan också utnyttja hårtorkar, badlakan och handdukar i badrummet.

Lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A har ett komplett kök samt faciliteter som kylskåp, ugn och induktionshäll.

Gästerna kan besöka Sant' Ambrogio cirka 4 km bort. Gästerna kommer att bo cirka 10 minuters bilresa från Giuseppe Meazza-stadion. 6 km från lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A hittar du Museo di Scienze Naturali. Den närmaste busshållplatsen till den här välkomnande lägenheten är Viale Certosa - Viale Serra, som ligger mindre än 10 minuters promenad bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A Milano
Portello House
Mobilpris

Portello House

431 m från boendet
USD 181 USD 163
per natt
Apartment Aurora Rho Fiera
Mobilpris

Apartment Aurora Rho Fiera

8.8
Fantastiskt 9 recensioner
748 m från boendet
USD 200 USD 180
per natt
Ihost Luxury -Private Parking- Plana 4
Mobilpris

Ihost Luxury -Private Parking- Plana 4

765 m från boendet
USD 285 USD 257
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Milano Linate flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Stazione Milano Nord-Bovisa
    1,4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    Licensnummer015146-CIM-03559,IT015146B4UOFWYYA7
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av den välkomnande lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A?
      Populära sevärdheter nära den välkomnande lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A inkluderar bland annat Museo di Scienze Naturali, Sant' Ambrogio, Giuseppe Meazza-stadion.
    • Hur mycket kostar det att bo på lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A?
      Priset för att bo på lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A är 194€.
    • Vilka betalningsmetoder accepterar den välkomnande lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A?
      På den välkomnande lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A kan gäster betala med American Express, Mastercard och Visa och andra betalningsmetoder.
    • Kan vi parkera vår bil nära lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A?
      Lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A har parkering.
    • Erbjuds internet på denna välkomnande lägenhet?
      Ja, denna välkomnande lägenhet erbjuder Wi-Fi.
    • Hur stort är den välkomnande lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A?
      Den välkomnande lägenheten Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A är 43 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Milano Linate flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Stazione Milano Nord-Bovisa
    1,4 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Italianway Easy - Marcantonio Dal Re 20 A Milano

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng